NAJBARDZIEJ AKTYWNY ŁÓDZKI ZESPÓŁ TEGO ROKU – BLISKO POLA – WYSTĄPI NA MIĘDZYNARODOWYCH TARGACH MUZYCZNYCH W BELGII – GLIMPS FESTIVAL

 

Mamy zaszczyt zakomunikować, iż dzięki rozpoczęciu współpracy pomiędzy Nordland Art Festival a Glimps Festival w Belgii, najbardziej aktywny w tym roku – Łódzki zespół Blisko Pola, wystąpi 17 grudnia 2011 w Gent / Belgia, podczas tegorocznej edycji Glimps Festival.

http://www.glimpsgent.be/?p=31 – strona festiwalu Glimps z informacją o koncercie zespołu Blisko Pola.

MUZYKA BLISKO POLA

“Podobno cudów nie ma, a objawienia to wymysł szarlatanów podszywających się pod duchowych przywódców. To nieprawda. Cuda się zdarzają. Każdemu na inny sposób. U mnie objawiają się w postaci takich płyt jak Blisko Pola. To prawda, miasto Łódź leży blisko pola. Właściwie otacza je jedno wielkie pole. Ale muzyka tego zespołu nie ma nic wspólnego z przaśną ludowością. To dźwięki na światowym poziomie. To minimum ekspresji kumulujące się w maksimum emocji.

Osią, wokół której nawija się spiralna konstrukcja muzyki Blisko Pola, jest perkusja i cała masa instrumentów perkusyjnych, zwanych potocznie przeszkadzajkami. To rytm steruje wszystkimi kompozycjami zespołu, choć nie jest to muzyka ani taneczna, ani głośna, ani marszowa. Za tym hipnotycznym rytmem rusza bujający jazzowo kontrabas. Potem głos lidera, Miroslava z Pola i ascetyczne brzmienie jego gitary. Wreszcie altówka, czasem analogowy syntezator. Muzyka zagęszcza się, narasta, by nagle ucichnąć jak ucięta nożem. Czasem płynie łagodnie, czasem dziko wierzga, atakując zupełnie nieoczekiwanymi dźwiękami”

OFICJALNA STRONA ZESPOŁU :
http://bliskopola.bandcamp.com/

GLiMPS FESTIVAL to nowy, międzynarodowy festiwal muzyczny o formule showcase’u, odbywający się w Gandawie (Ghent) w Belgii w dniach 16-17 grudnia 2011. Organizatorzy planują wydarzenie w dziesięciu lokalizacjach z setkami zespołów, czterotysięczną publicznością i setką przedstawicieli branży muzycznej z całej Europy (agenci koncertowi, wytwórnie, menadżerowie, wydawcy). Zaproszeni są również najważniejsi gracze belgijskiego przemysłu muzycznego (m.in. dyrektorzy programowi takich festiwali jak Rock Werchter (80 000 widzów dziennie) czy Pukkelpop (65 000 widzów dziennie). Festiwal ma się skupiać nie na brytyjskiej scenie a na zespołach z Europy kontynentalnej.

OFICJALNA STRONA INTERNETOWA :
http://www.glimpsgent.be/?lang=en

This post is also available in: angielski

Comments are closed.